Harvard Üniversitesi Ücretsiz Yazılım Eğitimleri


Dünyanın en saygın eğitim kurumlarından olan Harvard Üniversitesinin Edx.org üzerinden herkese ücretsiz olarak sunduğu eğitimlere katılım sağlamanız adına aşağıdaki kurslara göz atmanızda fayda var.

Eğitim sonunda sadece ücretli olarak sertifika almak mümkün.

CS50's Introduction to Computer Science (Bilgisayar Bilimlerine Giriş)

Eğitim Açıklaması : Harvard Üniversitesinin en meşhur dersi olan CS50, yıllardır hem sınıflarda hem online olarak verilmektedir. Yakın zamanda online ve ücretsiz olarak erişime açılan eğitim, David J. Malan tarafından verilmektedir. Bu ders bilgisayar bilimlerine giriş olarak CS50 Eğitimlerinin giriş olarak ilk ders olarak başlanacak derstir.HarvardX: CS50's Introduction to Programming with Scratch (Scratch ile Programlamaya Giriş)

Eğitim Açıklaması : Scratch aslında bir progralama dili değil ancak programlama bilgisi olmayan öğrencilere yönetilik görsel olarak öğretmeyi amaçlayan bir program. Bu program ile size programlama mantığının öğretildiği bir giriş dersi. Sıfırdan başlamak adına oldukça verilmli bir ders.HarvardX: CS50's Introduction to Programming with Python (Python ile Programlamaya Giriş)

Eğitim Açıklaması : Python'a yeni başlayacaksanız bu ders tam sizlik. Giriş olarak fonksiyonlardan, döngülerden başlayarak sizlere Python için bir başlangıç yapma fırsatı sağlamaktadır.

HarvardX: CS50's Introduction to Artificial Intelligence with Python (Python ile Yapay Zekaya Giriş)

Eğitim Açıklaması : Algoritmalar, optimizasyon, makine öğrenmesi gibi alanlarda Python kullanımını öğrenmek adına erişime sunulan bir eğitim.

HarvardX: Introduction to Data Science with Python (Python ile Veri Bilimine Giriş)

Eğitim Açıklaması : Python dili ile veri bilimi üzerine bir giriş dersi.

HarvardX: CS50's Web Programming with Python and JavaScript (Python ve JavaScript ile Web Programlama)

Eğitim Açıklaması : HTML,CSS, Python,Django, JavaScript ve SQL hakkında bilgilere erişebileceğiniz web programa eğitimi.

HarvardX: CS50's Introduction to Cybersecurity (Sibergüvenliğe Giriş)

Eğitim Açıklaması : Siber güvenlik üstüne bir bilgi birikimi sağlamak adına almanız gereken ücretsiz eğitim.

HarvardX: CS50's Introduction to Databases with SQL (SQL ile Veritabanlarına giriş)

Eğitim Açıklaması : Çoğu iş kolunda oldukça fazla kullanılan veritabanları hakkında bir giriş eğitimi. 

İyi Çalışmalar.
Daha yeni Daha eski